Autodesk’in Önerdiği Eğitim İçerikleri

Autodesk’in Önerdiği Eğitim İçerikleri

PM BIM Akademi’nin BIM odaklı eğitim programları Autodesk tarafından önerilen Autodesk Official Training Guides (AOTG) içeriklerine uygundur. Eğitimlerimizde Autodesk’in önerdiği konuları önerilen sıra ile işlenirken, profesyonel eğitmenlerimizin deneyim ve örnek uygulamaları ile pekiştirilir.  
Profesyonellerin Eğitimleri

Profesyonellerin Eğitimleri

PM BIM Akademi, inşaat endüstrisinin farklı segmentlerinde faaliyet gösteren sektör profesyonelleri ve yöneticileri için ihtiyaçlara göre hazırlanmış özel içerikli BIM eğitimleri sunar.
Uygun Donanım ve Yazılım Altyapısı

Uygun Donanım ve Yazılım Altyapısı

PM BIM Akademi’nin sunduğu eğitim programlarının tümünde lisanslı Autodesk yazılımları ve bu yazılımların eğitimi için gerekli kapasiteye sahip donanımlar kullanılır.
Uygulamaya Yönelik Eğitim

Uygulamaya Yönelik Eğitim

PM BIM Akademi’nin eğitim programları, katılımcıların eğitimini aldıkları yazılımları uygulama içerisinde ve etkin olarak kullanabilmelerine yönelik hazırlanır ve gerçekleştirilir.
Belgelendirin

Belgelendirin

PM BIM Akademi, Autodesk Yetkili Eğitim Merkezidir. Eğitim programlarında yeterli devamı sağlayan katılımcılar, Autodesk tarafından düzenlenmiş“Tamamlama Sertifikası/Certificate of Completion”almaya hak kazanır.
Kurumsal Eğitim

Kurumsal Eğitim

PM BIM Akademi kurumunuz ihtiyaçlarına yönelik, sadece kurumunuz personelini kapsayan BIM ve BIM Yazılımları eğitimlerini kurumunuz adresinde ve talep ettiğiniz zaman dilimlerinde sunar.
1 2 3 4 5 6

Sık Sorulan Sorular

Hangi Eğitimleri Almalıyım ?

 • Mimarım, PM BIM Akademi’nin hangi eğitimlerini almalıyım?

  Revit Architecture, Mimarlar ve Yapı Tasarımcıları için gerekli araçları içeren temel BIM aracıdır. Mimarlar için Revit Architecture için Temel Eğitim programı ardından(içeriği için ilgili sayfaya bakınız) ileri düzey iki eğitimi de (Arazi Modelleme ve Yapısal Tasarım+KavramsalTasarım ve Görselleştirme) almanız önerilir. Bu eğitimler sizin Revit Architecture ile tasarımlarınızı modelleme olanağı sunmanın ötesinde, birlikte çalışacağınız diğer disiplinlerin taleplerini karşılamaya yeterlidir. BIM projesi içerisinde çalıştığınızı varsayarsak ”BIM Management : Koordinasyon ve Birlikte Çalışma” eğitimine katılmanızı öneririz. Yetkinliğinizi belgelemek istiyorsanız, platform eğitimi olarak adlandırdığımız, “BIM Management : Koordinasyon ve Birlikte Çalışma”, “BIM Management : Template ve Family Üretimi” eğitimlerinden sonra “Revit Architecture Sertifikasyon Sınavı” eğitimlerini almanızı öneririz. Bu sınavdaki başarınız hem ayrıcalıklı yerinizi onaylayan bir sertifika sahibi olmanızı hem de işlerinizde BIM’e uygun yöntemler geliştirmenizi sağlayacaktır.

   

 • Tesisat Mühendisiyim, hangi eğitimleri almalıyım?

  Revit MEP, Mekanik Mühendisleri için temel BIM aracıdır. HVAC, Yangın Koruma, Sıhhi Tesisat, Elektrik projelerinin tasarım, uygulama, denetim ve yönetimi süreçlerinde yer alan profesyoneller için önerilen ilk eğitim “Revit MEP Temelleri ve Kullanımı”Eğitimidir. Revit MEP Temel Eğitimi almış olmaları koşuluyla, mimari ve statik modele bağlı çalıştıkları için Yapı Mekaniği alanında çalışan tüm mühendisler için , “BIM Management : Koordinasyon ve Birlikte Çalışma” eğitimini mutlaka almalarını öneririz. Yetkinliğiniz belgelemek istiyorsanız, “Revit MEP Temel Eğitimi” ni, “BIM Management: Koordinasyon ve Birlikte Çalışma“ Eğitimini , “BIM Management: Template ve Family Üretimi” eğitimini ve “Revit MEP Sertifikasyon” Eğitimini almanızı öneririz.

   

 • Elektrik Mühendisiyim, hangi eğitimleri almalıyım?

  Almanız gereken eğitimler, mesleğinize ve proje kapsamındaki görevinize bağlıdır. Elektrik Tesisatı tasarım, uygulama, denetim ve yönetimi yapan tüm profesyoneller diğer disiplinlerin tasarımlarına bağlı çalışırlar. Bu yüzden Revit MEP ile Mekanik Mühendislerin, Revit Architecture ile Mimarların, RevitStructure ile Yapı Mühendislerinin nasıl çalıştıklarını bilmeleri gerekir. Revit MEP Temel Eğitimi yanında”BIMManagement:Koordinasyon ve Birlikte Çalışma”, “BIM Management:Template ve Famiy Üretimi” eğitimlerini almanızı öneririz. Yetkinliğinizi belgelemek istiyorsanız “RevitMEP Sertifikasyon” eğitimi sizin için uygun. Bununla birlikte sınav konularının Mekanik ağırlıklı olduğunu (şimdilik) bilmenizde yarar var.

   

 • İnşaat Mühendisiyim, hangi eğitimleri almalıyım ?

  Eğitimlerimiz İnşaat Mühendisliği için şimdilik sadece Yapı Mühendisliği alanına yönelik. RevitStructure için Temel Eğitim’den Sertifikasyon Sınavına kadar eğitim veriyoruz. RevitStructure Temel Eğitimi sonrasında ”BIM Management:Koordinasyon ve Birlikte Çalışma”, “BIM Management:Template ve Famiy Üretimi” eğitimlerini almanızı öneririz. Donatı detayları için gerekli eğimi yeterli katılım koşuluna bağlı olarak açmayı öngörüyoruz. Yetkinliğinizi belgelemek istiyorsanız “RevitStructure Sertifikasyon” eğitimi sizin için uygun.

   

 • Proje içerisinde Planlama Süreçlerinde yer alıyorum, hangi eğitimleri almalıyım?

  Yöneticiler için BIM eğitimi almalısınız Yöneticiler için BIM eğitimi nedir? Katılımcıların proje süreçlerindeki rolleri üzerinden BIM sürecinden beklentilerine uygun yöntem ve araçlar konusunda bilgilendirildikleri, talep halinde ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerdir. Proje bazlı ve kurumsaldır. 

   

 • Proje satın alma sorumlusuyum, hangi eğitimleri almalıyım?

  Yöneticiler için BIM eğitimi almalısınız. Yöneticiler için BIM eğitimi nedir? Katılımcıların proje süreçlerindeki rolleri üzerinden BIM sürecinden beklentilerine uygun yöntem ve araçlar konusunda bilgilendirildikleri, talep halinde ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerdir. Proje bazlı ve kurumsaldır. 

   

 • Proje Finans yöneticisiyim, hangi eğitimleri almalıyım?

  Yöneticeler için BIM eğitimi almalısınız. Yöneticiler için BIM eğitimi nedir? Katılımcıların proje süreçlerindeki rolleri üzerinden BIM sürecinden beklentilerine uygun yöntem ve araçlar konusunda bilgilendirildikleri, talep halinde ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerdir. Proje bazlı ve kurumsaldır. 

   

 • Şantiye yöneticisiyim, hangi eğitimleri almalıyım?

  Yöneticiler için BIM eğitimi almalısınız. Yöneticiler için BIM eğitimi nedir? Katılımcıların proje süreçlerindeki rolleri üzerinden BIM sürecinden beklentilerine uygun yöntem ve araçlar konusunda bilgilendirildikleri, talep halinde ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerdir. Proje bazlı ve kurumsaldır. 

   

 • Keşif ve metraj yöneticisiyim, hangi eğitimleri almalıyım?

  Yöneticiler için BIM eğitimi almalısınız. Yöneticiler için BIM eğitimi nedir? Katılımcıların proje süreçlerindeki rolleri üzerinden BIM sürecinden beklentilerine uygun yöntem ve araçlar konusunda bilgilendirildikleri, talep halinde ihtiyaca göre düzenlenen eğitimlerdir. Proje bazlı ve kurumsaldır. 

   

 •   

 

 Sertifikasyon Eğitimi Hakkında Merak Edilenler?

   
 • Sertifikasyon Eğitimi sonunda hangi sertifikayı alacağım?

  Eğitimlere %80 katılım koşulunu sağlamak koşuluyla “Katılım ve Tamamlama Sertifikası” alacaksınız. Bu sertifika, Autodesk’in Yetkili Eğitim Merkezi olarak onaylandığı bir eğitim kurumunda kursa katıldığınızın belgesidir. PM BIM Akademi Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi’dir, yeterli devam koşulunu sağladığınızda PM BIM Akademi’de katılacağınız eğitimler sonunda Autodesk onaylı, adınıza düzenlenmiş Katılım ve Tamamlama Sertifikası alırsınız.

   

 •  
 • Autodesk Certified Professional sertifikasını nasıl alabilirim?

  Autodesk Certified Professional sertifikası, Autodesk tarafından düzenlenmiş sertifikasyon sınavını geçmeniz durumunda alabileceğiniz bir sertifikadır. Autodesk Yetkili Sertifikasyon Merkezi olarak onaylanmış bir eğitim kurumunda katılacağınız sınavlarda başarılı olmanız durumunda, ilgili yazılıma ilişkin uzmanlığınızı belgeleyen, dünya çapında geçerli bir yetkinlik belgesidir. PM BIM Akademi Autodesk Yetkili Sertifikasyon Merkezidir. Eğitiminizi PM BIM Akademi’de almış olmasanız da sertifikasyon sınavına PM BIM Akademi’de girebilirsiniz.

   

 •  
 • Sertifikasyon sınavları ücretli mi?

  Evet, Her sertifikasyon sınavı ücretlidir. 

   

 •  
 • Sertifikasyon programı Autodesk’in tüm yazılımları için geçerli mi?

  Hayır, sertifikasyon programı belirli yazılımlar için geçerlidir.

   

 •  
 • PM BIM Akademi, sertifikasyon programı kapsamındaki tüm yazılımların eğitimini veriyor mu?

  Hayır, PM BIM Akademi “BIM” kavramına odaklı bir eğitim merkezidir. Revit Architecture, Revit MEP, RevitStructure sertifikasyon programı dahilinde olan yazılımlardır.  

   

 •  
 • Navisworks sertifikasyon programına dahil mi?

  Navisworks için gerekli koşulları sağladığınzda “Katılım ve Tamamlama Sertifikası” alabilirsiniz, Navisworks için “Certified Professional” sınavı bulunmamaktadır. Bununla birlikte Navisworks Autodesk BIM platformunun çok güçlü bir aracıdır. PM BIM Akademi’nin “BIM Odaklı” eğitim anlayışı gereğince Navisworks eğitim programlarımızda sürekli yer alacaktır.

   

 •  
 • AutoCAD, 3DS Max ve diğer bazı Autodesk yazılımları da “Certified Professional” programına dahil, PM BIM Akademi bu yazılımların da eğitimini veriyor mu?

  Hayır, PM BIM Akademi olarak sadece BIM yazılımlarının eğitimini veriyoruz. 

   

 •  
 • PM BIM Akademi’de sadece PM BIM Akademi’nin eğitimini verdiği yazılımların sınavlarına mı katılabilirim?

  Hayır, PM BIM Akademi’de Autodesk’in sertifikasyon sınavlarının tümüne katılabilirsiniz.

   

 •  
 • PM BIM Akademi neden AutoCAD, 3DS Maxvs eğitimi vermiyor?

  PM BIM Akademi olarak, BIM kavramının tüm endüstrinin iş yapma tarzını değiştireceğini düşünüyoruz. Geleneksel CAD ya da modelleme/görselleştirme araçlarının bir süre daha faydalı ve kullanılabilir olabileceğine katılmakla birlikte sundukları faydaların BIM yazılımları tarafından zaten sağlandığı ve içerildiğini düşünüyoruz. BIM ile CAD ayrımını önemsiyoruz.

   

 •  
 • Eğitimleri tamamladığımda hemen sertifikasyon sınavına girmeli miyim?

  Koşul olmamakla birlikte, Autodesk eğitimini aldığınız yazılımlara ilişkin 400 saatlik pratik deneyime sahip olmanızı sertifikasyon sınavlarında başarılı olmanız için daha yararlı olacağını öneriyor.

   

 •  
 • Sertifikasyon sınavları nerede yapılıyor?

  Sertifikasyon sınavları “Autodesk Yetkili Sertifikasyon Merkezi” bir kurumda gerçekleştirilir.

   

 •  
 • Sertifikasyon sınavının formatı nedir?

  Sertifikasyon sınavları online olarak gerçekleştirilir.

   

 •  
 • PM BIM Akademi sertifikasyon eğitimlerine katılmak için ön koşul var mı?

  Sertifikasyon sınavı eğitimlerine katılmak için ön koşul yoktur, bununla birlikte sınavına katılacağınız yazılımın temel ve ileri düzey eğitimlerini almanız önerilir.

   

 •  
 • Sertifikasyon Sınavına girmek zorunlu mu?

  Hayır, zorunlu değildir. Bununla birlikte “Certified Professional” olarak yetkinliğinizi belgelemek kariyeriniz ve işinizdeki pozisyonunuz açısından size ayrıcalık ve katkı sağlayacaktır.

   

 •  
 • İstediğim zaman Sertifikasyon Sınavı’na girebilir miyim?

  Evet, sınav merkezimizde gerekli ön kayıt işlemlerinizi gerçekleştirip sınav saatinize ilişkin randevu almanız yeterlidir.

   

 •  
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…